Functieomschrijving
Voor NVWA zoeken wij een Business Analist. Je werkt als proactieve analist aan het vertalen van (business)vraagstukken naar concrete oplossingen binnen het IT-landschap van de NVWA. Je draagt bij aan het verbeteren en stroomlijnen van interne dienstverlening binnen de directie Interne Organisatie, bijvoorbeeld voor Huisvesting & Facility Management, Finance en P&O. Je brengt het totaal aan requirements in beeld en structureert deze zodat passende oplossingsrichtingen bepaald kunnen worden. De voorkeur gaat uit naar een generieke off-the-shelf service managementapplicatie inclusief managementinformatie die inkomende mail kan afhandelen.Doelstellingen
- Je zorgt voor een eenvoudige en herkenbare oplossing voor NVWA-collega’s die eenheid en optimale manier van werken uitstraalt.
- Je realiseert werkprocessen die mens-, plaats- en tijdonafhankelijk werken mogelijk maken.
- Je draagt bij aan het gebruik van objectieve, niet-manipuleerbare en zoveel mogelijk geautomatiseerde data met zo min mogelijk databronnen.
- Je borgt een kwaliteit van dienstverlening volgens marktstandaarden.
- Je levert gebruiksvriendelijke systemen voor zowel eindgebruikers als systeemgebruikers.
- Je zorgt dat de oplossing past binnen het IT-architectuurlandschap van de NVWA.
Op te leveren documenten
- Advies over de aanschaf van een service managementapplicatie ter vervanging en/of aanvulling van bestaande applicaties.
- Business case.
- Toets van de inpasbaarheid in het NVWA IT-landschap en architectuur op hoofdlijnen.
- Risk assessment.
Aanvullende analyse
- Beschrijving van de huidige IST-situatie, vastgelegd in een eindrapport en eventueel voorzien van procesplaten op hoofdlijnen.
- Requirementsanalyse.
- Reflectie van de IST-situatie op de toekomstige wensen.
- Uiteenzetting van mogelijke oplossingsrichtingen.
Jouw verantwoordelijkheden
- Je analyseert bedrijfsprocessen en identificeert verbeterpunten.
- Je legt eisen en wensen vast en rangschikt prioriteiten.
- Je vertaalt businessbehoeften naar IT-oplossingen.
- Je voert stakeholdermanagement en stemt betrokkenen af.
- Je verzorgt documentatie en rapportage van analyses en adviezen.
Achtergrond opdracht
De NVWA voert een grootschalig vernieuwingstraject uit om het ICT-landschap te moderniseren door technologievervanging, componentisering en de aanschaf van standaardapplicaties. Deze analyse draagt bij aan het verbeteren van de dienstverlening binnen de directie Interne Organisatie.
Jouw profiel
- Je weet mensen op verschillende niveaus voor je te winnen.
- Je bent analytisch sterk, accuraat en communicatief vaardig.
- Je maakt je nieuwe materie snel eigen.
- Je begrijpt de opdracht en kunt deze zelfstandig uitvoeren.
- Je past goed binnen een organisatie die werkt aan ICT-vernieuwing en verandertrajecten.
Organisatie
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) bewaakt de gezondheid van dieren en planten, het dierenwelzijn en de veiligheid van voedsel en consumentenproducten, en handhaaft natuurwetgeving.
Functie eisen
- Je hebt minimaal 5 jaar ervaring als analist en beschikt over kennis van architectuurprincipes.
- Je beschikt over een afgeronde HBO/WO-opleiding op het gebied van Informatie- en/of Business Analyse.
Functie wensen
- Je hebt minimaal 4 jaar kennis van en ervaring met het uitvoeren van business-, informatie- en procesanalyses.
- Je hebt minimaal 4 jaar kennis van en ervaring met het opstellen van requirements.
- Je hebt minimaal 4 jaar kennis van en ervaring met Scrum/Agile werken.
- Je hebt ervaring met planningsprocessen en impactanalyses.
- Je hebt ervaring met analyse voor systeemontwikkeling; bij voorkeur met Oracle.
- Je hebt aantoonbare ervaring met werken bij een overheidsinstantie; bij voorkeur een toezichthouder.
