Functieomschrijving
Voor het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties zoeken wij een Business Analist DSO-LV. Je werkt binnen het Directoraat-generaal Ruimtelijke Ordening (DGRO) van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) en draagt bij aan de integrale aanpak van ruimtelijke vraagstukken zoals wonen, infrastructuur, landbouw, natuur, milieu, industrie, recreatie en cultureel erfgoed.Je komt te werken binnen de Afdeling Strategische Beheer Organisatie (SBO), onderdeel van de directie Ruimtelijke Informatie (DRI). SBO stuurt de partijen aan die betrokken zijn bij de bouw, uitbouw, doorontwikkeling en het beheer van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO).
Je werkt aan de vertaling van strategische keuzes naar concrete voorstellen voor nieuwe DSO-oplossingen (epics). Je gaat in gesprek met vertegenwoordigers van de business over hun beleidsambities en uitvoeringsproblemen — dit kunnen departementen, provincies, waterschappen, gemeenten, nutsbedrijven of de rechterlijke macht zijn. Je voert analyses uit en articuleert helder de informatiekundige en functionele behoeften. De verdere technische uitwerking gebeurt in nauwe samenwerking met analisten en productmanagers van de tactische beheerorganisatie. Je werkt ook nauw samen met de strategisch portfoliomanager van het DSO om globale business requirements van epics helder te beschrijven. Je bent je bewust van het interbestuurlijke karakter van de opdracht en hebt een goed gevoel voor interbestuurlijke verhoudingen.
Jouw profiel
- Je beschikt aantoonbaar over minimaal HBO werk- en denkniveau, bijvoorbeeld bedrijfskunde of organisatiewetenschappen.
- Je hebt minimaal 4 jaar ervaring met businessanalyse en informatieanalyse-methodieken.
- Je hebt ervaring met vraagarticulatie in complexe omgevingen: je behoudt overzicht en verdiept waar nodig om de vraag scherp te krijgen zonder te snel naar oplossingen te stappen. Je hebt ervaring met SAFe en agile werken.
- Je hebt aantoonbare domeinkennis; bij voorkeur ervaring met processen rond de uitvoering van de Omgevingswet zoals planvorming, vergunningverlening en toezicht en handhaving (VTH).
- Je hebt sterke adviesvaardigheden: je overtuigt op inhoud, bouwt draagvlak voor je analyses en ideeën en weet natuurlijk gezag op te bouwen. Ook onder druk behoud je rust en scherpte.
- Je hebt sterke analytische en communicatieve vaardigheden; je bent nieuwsgierig, legt snel verbanden en legt gemakkelijk contact met interne en externe stakeholders om de juiste input op te halen.
- Je hebt oog voor de omgeving en alle belanghebbenden; je beweegt soepel in een politiek-bestuurlijk krachtenveld en bent een volwaardige sparringpartner voor portfolio- en productmanagement.
Wensen
- Je hebt brede en actuele kennis van de Omgevingswet en het Digitale Stelsel Omgevingswet (DSO).
- Je hebt recente ervaring als projectleider of adviseur bij veranderprojecten binnen de lokale overheid in relatie tot de Omgevingswet.
- Je hebt ervaring met werken in een interbestuurlijke omgeving.
- Je kunt bruggen slaan tussen verschillende organisaties (bevoegd gezag, uitvoeringsorganisaties, koepels, leveranciers) en disciplines.
- Je hebt ervaring met het overdragen van kennis en het geven van trainingen.
- Je hebt ervaring met (leveranciers van) softwareontwikkeling voor lokale overheden met betrekking tot DSO.
Competenties
- Je hebt sterke communicatieve vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk.
- Je kunt effectief samenwerken en verbindend opereren tussen verschillende organisaties.
- Je beschikt over goede plannen en organiseervaardigheden.
- Je hebt bestuurlijke sensitiviteit en omgevingsbewustzijn.
- Je hebt een proactieve en flexibele werkhouding.
Functie eisen
- Je beschikt over minimaal HBO werk- en denkniveau
- Je hebt minimaal 4 jaar werkervaring met methodieken voor businessanalyse en informatieanalyse
Functie wensen
- Je hebt kennis van en ervaring met de Omgevingswet, bijvoorbeeld op het gebied van planvorming en/of VTH
- Je hebt ervaring als projectleider of adviseur bij het begeleiden en leiden van veranderprojecten
- Je hebt ervaring met procesbegeleiding van groepsbijeenkomsten en met coaching van deelnemers en kennisoverdracht
- Je hebt ervaring met software voor lokale overheden in relatie tot het DSO
- Je beschikt over de gevraagde competenties en vaardigheden
