Functieomschrijving
Voor Nationaal Cyber Security Centrum zoeken wij een Projectmanager Zaaksysteem. Je zet je in voor de bestrijding van ondermijnende criminaliteit binnen het samenwerkingsverband RIEC/LIEC, bestaande uit verschillende overheidsorganisaties zoals Politie, OM, Belastingdienst, FIOD, NVWA, gemeenten, provincies en waterschappen. In dit samenwerkingsverband kunnen partijen, onder zeer specifieke voorwaarden, informatie met elkaar delen volgens een vastgesteld convenant. Voor jouw werkzaamheden gebruik je ICT-systemen die door het Landelijk Informatie en Expertise Centrum (LIEC) worden beheerd en geëxploiteerd.Op dit moment maken de RIEC’s deels gebruik van gezamenlijke systemen (zoals RIEC-IS en fileshare) en deels van eigen systemen voor analysewerkzaamheden. Je werkt mee aan de vernieuwing van de informatievoorziening, omdat huidige systemen verouderd zijn, moeilijk te beheren zijn en risico’s met zich meebrengen. Op initiatief van de RIEC-regio’s is hiervoor een programma gestart en een team gevormd om gezamenlijk aan deze vernieuwing te werken. Je zorgt ervoor dat de wensen en eisen van de nieuwe informatievoorziening op gestructureerde en planmatige wijze worden ingebracht bij de partij die, volgens agile werkwijzen, het systeem ontwikkelt.
Jouw verantwoordelijkheden
- Behouden van overzicht over de functionele en niet-functionele wensen en eisen die aan de nieuwe informatievoorziening worden gesteld.
- Vergaren van kennis van de werkprocessen binnen de RIEC's, zowel op basis van formele documentatie als door contact met de uitvoerende praktijk.
- Onderhouden van contacten met sleutelfunctionarissen binnen het netwerk van convenantpartners in het RIEC-samenwerkingsverband.
- Organiseren van één of meer werkgroepen/klankbordgroepen om tot een gestructureerde inventarisatie van eisen en wensen te komen.
- Vertalen van productwensen in een product backlog die begrijpelijk en geprioriteerd is voor het realisatieteam en het programma.
- Samenwerken met inhoudelijke experts vanuit het RIEC: jij bewaakt het proces, stelt prioriteiten, houdt toezicht op de voortgang en stuurt bij waar nodig.
- Zorgen dat inhoudelijke keuzes gemaakt worden om de scope beheersbaar te houden.
- Duidelijkheid scheppen richting het realisatieteam over de invulling en uitvoering van functionaliteiten die in de backlog zijn opgenomen.
- Formeel laten vaststellen van eisen en wensen voor de nieuwe informatievoorziening met instemming van betrokken convenantpartners.
- Gesprekken voeren met het realisatieteam om eisen en wensen te vertalen naar systeeminrichting en features, op basis van jouw kennis van ICT-systemen.
- Zorgdragen voor een planmatige aanpak waarbij altijd zicht blijft op het behalen van deadlines, zoals het realiseren van een MVP.
Jouw profiel
- Je bent communicatief vaardig, zowel mondeling als schriftelijk.
- Je bent een verbinder, gericht op draagvlak en samenwerking binnen het programma.
- Je bent kritisch op de te leveren kwaliteit.
- Je bent pragmatisch en flexibel.
- Je beschikt over projectmanagementvaardigheden zoals plannen, prioriteren en besluitvorming.
Functie eisen
- Je hebt een afgeronde opleiding op HBO- of WO-niveau
- Je hebt minimaal 5 jaar ervaring bij de (Rijks)overheid, waaronder ervaring in het justitiedomein
- Je hebt aantoonbare ervaring met het selecteren en inrichten van procesgeoriënteerde applicaties vanuit een aansturende of opdrachtgevende rol
- Je beschikt over gevoel voor bestuurlijke verhoudingen en sensitiviteit voor verschillende belangen, zodat je tot gezamenlijke standpunten kunt komen in een complex stakeholdersveld
Functie wensen
- Je hebt gewerkt in complexe overheidssamenwerkingsverbanden, vergelijkbaar met het RIEC/LIEC-bestel, waarin gemeenten, ministeries en regionale en landelijke overheidsorganisaties samenwerken
- Je hebt ervaring in het veiligheidsdomein en begrijpt thema's en onderwerpen die spelen bij betrokken partijen
- Je hebt ervaring met het selecteren en inrichten van systemen voor zaakgericht en informatiegestuurd werken vanuit een rol als product owner of projectmanager
