Functieomschrijving
Voor de Belastingdienst zoeken wij een Functioneel Ontwerper.Als Service Manager werk je zelfstandig binnen een complexe ICT-omgeving met meerdere leveranciers en ketenpartners. Jouw verantwoordelijkheden zijn onder andere:
- Het inventariseren en analyseren van bestaande afspraken over dienstverlening binnen de keten.
- Het opstellen en beheren van Service Level Agreements (SLA’s), Operational Level Agreements (OLA’s) en underpinning contracts.
- Het optimaliseren en (her)inrichten van ITIL-processen, met nadruk op Incident-, Problem- en Release Management.
- Het monitoren van serviceprestaties en leveranciersperformance.
- Het signaleren van knelpunten en het initiëren van verbetermaatregelen.
- Fungeren als verbindende schakel tussen business, techniek en externe leveranciers.
- Rapporteren over service levels, performance en voortgang van verbeteracties.
- Het faciliteren van structureel overleg en escalatieprocedures binnen de keten.
Jouw doelstellingen zijn:
- Een gedragen set aan SLA’s, OLA’s en underpinning contracts afgestemd met interne en externe ketenpartners realiseren.
- De inrichting van ITIL-processen voor Incident, Problem en Release Management verbeteren, inclusief documentatie en borging.
- Zorgdragen voor inzichtelijke en structurele rapportages over service levels en leveranciersperformance.
- Een uniforme, werkbare werkwijze voor ketensamenwerking en escalatieafhandeling vastleggen en laten accorderen door de betrokken partijen.
- Aantoonbare verbetering van de dienstverlening realiseren op basis van geanalyseerde knelpunten en doorgevoerde verbeteracties.
Bij deze ICT-organisatie is behoefte aan een ervaren Service Manager om de bestaande dienstverlening verder te professionaliseren. Door de aanwezigheid van meerdere leveranciers en ketenpartners is er behoefte aan duidelijke back-to-back afspraken en verbetering van de ITIL-processen. Jouw inzet draagt bij aan het verhogen van de voorspelbaarheid, betrouwbaarheid en kwaliteit van de dienstverlening aan de organisatie en eindgebruikers.
Jouw profiel
- Je bent sterk in analyseren.
- Je werkt graag samen.
- Je bent resultaatgericht.
- Je bent een proactieve communicator.
Functie eisen
- Je beschikt over het KWIV-profiel 1.1.2 Functioneel Ontwerp/Startarchitectuur
- Je hebt een senior kennisniveau
- Je hebt certificaten in Azure DevOps en Visual Studio
- Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring als Ontwerper
- Je hebt minimaal 2 jaar ervaring met Scrum/Agile werken
- Je hebt minimaal 2 jaar ervaring met grote informatiesystemen binnen grote organisaties
Functie wensen
- Je bent een functioneel kennishouder
- Het is een pre als je met een nieuwe blik kunt ontwerpen buiten de techniek
- Je kijkt verder dan de verandering zelf en houdt ook rekening met het gevolg van de verandering (impactanalyses)
- Je hebt kennis van de doelgroep en begrijpt wat de business impact is van een wijziging of wens
- Je fungeert als sparringspartner voor de business, bijvoorbeeld op het gebied van Toeslagen
