Functieomschrijving
Voor Havenbedrijf Rotterdam N.V. zoeken wij een Projectleider Optimalisatie Klantsegmentatie. Je werkt als ervaren Projectleider binnen Commercie op de afdeling Projecten & Programma’s en vormt de verbindende schakel met het DOE Programma. Vanuit dit programma optimaliseert de commerciële afdeling klantprocessen en zorg je voor een betere aansluiting op de interne bedrijfsvoering processen. Dit is belangrijk om sneller een integraal beeld te krijgen van klantperformance en om specifiek in te spelen op marktontwikkelingen. In deze functie vervul je twee rollen:Rol van Themalead
Je werkt samen met andere thema’s binnen het DOE Programma aan brede optimalisaties vanuit commercieel perspectief. De interne optimalisaties zijn geïnventariseerd en staan klaar voor uitvoering. Als themalead zorg je dat de veranderingen aansluiten op andere processen binnen de organisatie. Je zorgt bovendien dat nut en noodzaak van de verandering duidelijk zijn voor collega’s en dat de implementatie van aangepaste processen en tooling goed verloopt.
- Geeft binnen het DOE Programma sturing aan het thema klant en bijbehorende end-to-end processen.
- Zorgt voor afstemming met andere themaleads over integratiepunten in processen en wat er vanuit commercie nodig is.
- Je bent proceseigenaar en rapporteert aan het MT Commercie.
- Concretiseren van visie en ambitie voor het end-to-end proces.
- Vertalen van de visie naar een gezamenlijke aanpak en roadmap.
- Organiseren van verbinding en verandering binnen en buiten commercie.
- Realiseren van de roadmap.
Rol van Projectleider
Je implementeert reeds uitgewerkte plannen en pakt vraagstukken op waar direct gestart kan worden met implementatie en verandering, zoals het praktisch uitvoerbaar maken van een vernieuwde klantsegmentatie en differentiatie.
- Projectontwikkeling: bepalen van de (commerciële) haalbaarheid van het project door alternatieven te onderzoeken, selecteren en ter besluitvorming te brengen via een investeringsvoorstel.
- Uitvoeren van projectleiding gedurende de looptijd van het project.
- Zorgen voor duidelijke werkpakketten, stakeholdermanagement en communicatie naar collega’s van andere afdelingen en commercie.
- Samenwerken met interne stakeholders om het project tijdig en naar tevredenheid op te leveren en resultaten over te dragen aan interne opdrachtgevers.
- Borgen, toepassen en delen van kennis.
Twee actuele projecten waarmee je start zijn:
- Verder uitwerken en implementeren van procesaanpassingen voor klantsegmentatie.
- Participeren in het project zeehavengeld applicatie vernieuwing. Hierbij werk je samen met drie afdelingen. Je verzorgt alle relevante input vanuit de commerciële afdeling voor het project, communiceert met alle betrokken collega’s en organiseert deelname aan tests.
Je geeft functioneel leiding aan een team van professionals, coördineert het werk binnen jouw project en zorgt waar nodig voor aansluiting met andere projecten en processen. Je draagt zorg voor een effectieve en efficiënte inzet van mensen en middelen, waarbij andere afdelingen capaciteit of producten leveren.
Jouw profiel
- Minimaal 5-10 jaar ervaring met projectontwikkeling en -realisatie
- Ervaring in het aansturen van teams van specialisten en professionals in een projectmatige omgeving
- Aantoonbare kennis van en ervaring met commercie, procesmanagement, projectmanagement en veiligheid binnen projecten
- Affiniteit met het werkveld (haven, logistiek) en het vermogen om ontwikkelingen en/of vernieuwingen in het werkveld te vertalen naar eigen projecten
- Ervaring met procesoptimalisatie van commerciële processen
- Kennis van procesvastlegging
Pre:
- Werkervaring met SAP en/of CRM is een pré
Competenties
- Je houdt van aanpakken en hebt een sterke drive tot verbetering
- Je werkt aantoonbaar effectief, bent resultaatgericht, gericht op samenwerking en levert kwaliteit
- Je bent in staat te verbinden en ogenschijnlijke tegenstrijdige belangen samen te brengen
- Je bent stressbestendig, flexibel en assertief
- Je bent besluitvaardig
Functie eisen
- Je hebt minimaal 5-10 jaar ervaring met projectontwikkeling en -realisatie
- Je hebt aantoonbare ervaring in het leiden van teams van specialisten en professionals in een projectmatige omgeving
- Je beschikt over aantoonbare kennis van en ervaring met commercie, procesmanagement, projectmanagement en veiligheid binnen projecten
- Je hebt aantoonbare affiniteit met het werkveld (haven, logistiek) en het vermogen om ontwikkelingen en/of vernieuwingen in het werkveld te vertalen naar jouw eigen projecten en het Havenbedrijf
- Je hebt ervaring met procesoptimalisatie van commerciële processen
- Je hebt kennis van procesvastlegging
Functie wensen
- Het is een pré als je ervaring hebt met SAP en/of CRM
